Gazeta szkolna

Co się dzieje w szkole?

à adopter de toute urgence !

Partenaires

Zapisy do Ras/Grup

Elfy - Otwarte
Esperzy - Otwarte
Ludzie - Otwarte
Drakonie - Otwarte
Anioły - Otwarte
Demony - Otwarte
Youkai - Otwarte
Mieszańce - Otwarte
Selphy - Otwarte
Inne Rasy - Otwarte

Top sites

©linus pour Epicode
Contexte
Eius populus ab incunabulis primis ad usque pueritiae tempus extremum, quod annis circumcluditur fere trecentis, circummurana pertulit bella, deinde aetatem ingressus adultam post multiplices bellorum aerumnas Alpes transcendit et fretum, in iuvenem erectus et virum ex omni plaga quam orbis ambit inmensus, reportavit laureas et triumphos, iamque vergens in senium et nomine solo aliquotiens vincens ad tranquilliora vitae discessit.
Evénements
Ego vero sic intellego, Patres conscripti, nos hoc tempore in provinciis decernendis perpetuae pacis habere oportere rationem. Nam quis hoc non sentit omnia alia esse nobis vacua ab omni periculo atque etiam suspicione belli ?
Duplexque isdem diebus acciderat malum, quod et Theophilum insontem atrox interceperat casus, et Serenianus dignus exsecratione cunctorum, innoxius, modo non reclamante publico vigore, discessit.

Share | 

 

 Fabuła i Realia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Liczba postów : 19
Points : 56
Join date : 28/08/2017
Admin
http://aldarya.forumpolish.com
PisanieTemat: Fabuła i Realia   Pią Wrz 15, 2017 12:48 am

Powstanie Aldaryi

Świat od wielu lat miał wiele do życzenia, lecz nim to wszystko się pojawiło, na początku była nicość. Z ciszy jaka wtedy panowała zrodziło się trzech kreatorów: Yhdrasil (porządek), Yhrus (chaos)  i Yhdar (pustka). Nastąpiła wtedy ekspansja kosmiczna w której wyłoniły się twory czyli Drakonie świetliści. Każdy posiadał swoją rolę ukształtowania przestrzeni, a w tym pomagał jeden z braci, Yhdar nadając równowagę wszystkiemu. Gdy to się dokonało we wszechświecie, na przestrzeni tysięcy lat, zaczęły się tworzyć planety. W efekcie końcowym powstało 10 planet, każdej jednej jednak przydzielone zostało bóstwo. Jeden z bogów o imieniu Aldarus nadał swojej planecie życie na której zrodził dwa początkowe bóstwa: Ynja (światło) Ybreus i (mrok), a później następujące bóstwa: Genbu (ziemia), Byakko (powietrze), Seiryuu (woda) i Suzaku (Ogień). Świat stworzony przez Aldariusa został obdarowany kryształami, które znajdowały się zarówno nad ziemią, jak i w niej. Następnie na przestrzeni lat stworzył każdą rasę: Elfy, Selphy, Esperzy, Drakonie (Draconisi), Skrzydlatych, Demonów, Youkai, Mieszańców, Ludzi i inne istoty. Na końcu powstało królestwo Aldarya.


Wraz z kolejnymi latami, świat został podzielony na sześć królestw (Artan, Nazar, Mirra, Noctus, Artos, Asgaros, i Duran), które były zamieszkiwane przez przedstawicieli różnych ras. Królestwa te jednak były odseparowane od Aldaryi. Przez poglądy królestwa Mirra, jak i Noctusem, które prowadziły ze sobą spór wybuchła wojna między nimi. Każda kraina ratowała cywilów i mieszkańców, żeby prowadzili do bram które były teleportami. Dużo królestw zostało zniszczonych głównie: Nazar, Artos, Asgaros i Duran. Jedynie przetrwały poza wymiarem Mirra i Noctus. Wojna przyniosła wiele strat, jak i pochłonęła wiele istnień. Król Luciel I, władca Aldary'u przyjął do swojego królestwa tych który w popłochu uciekali od wojny poprzez teleportu. Aby jednak wróg nie dostał się na te ziemie, władca rozkazał zamknięcie wszelkich portali, które prowadziły do tamtych królestw.Fabuła i Miejsce Akcji


Data i miejsce Akcji 2025r w Szkoła Magii i metropolia Amellion.

Na świecie przebywał cały czas pokój, nie było żadnych wojen była istna harmonia. Po tamtejszych czasach została założona szkoła Magii, która znajduje się w Królestwie Aldarya w Metropolii Amellion. Szkoła jest usytuowane niedaleko klifu na widok morski. Założycielem był Lazarus Chevallier który wprowadził różne ustawy i mechanizm nauczania dla nowych uczniów którzy chcą się kształcić i rozwijać swoje zdolności magiczne. Każdy z dyrektorów z rodu Chevallier wprowadzali różne modyfikacje, akademiki dla chłopców i dziewcząt, a nawet wycieczki żeby zapoznać się z terenami tej krainy. Edukacja ma za zadanie nauczyć każdą istotę żeby bronić się przed wrogami, a nawet gdyby nastąpiła wojna to w niej uczestniczyć chcąc bronić o wolność istot które żyją w Aldarya.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Fabuła i Realia
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Fabuła (Realia)
» Fabuła
» Cytaty z fabuły

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Aldarya :: Organizacja :: Kompendium Wiedzy :: O Fabule-
Skocz do: